این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

چطور هدف گذاری در زندگی باعث موفقیت ما می شود؟

۲۴ اسفند ۱۳۹۷
15 views
بدون نظر

هر فردی در زندگی خود اهدافی را پیگیری می کند و این اهداف هستند که در مقاطع مختلفی از زندگی به آن جه می دهند حتی اگر این اهداف کوتاه مدت و ساده باشند. در کسب و کار، تحصیل و ازدواج یا در هر زمینه ای دیگر این اهداف شما هستند که نوع تصمیم شما را معین می کنند و به آن ارزش می دهند. هدف گذاری در زندگی باید در جهتی بنا شود که شما را به موفقیت و اتخاذ تصمیمات درست هدایت نماید.

  هدف گزینی

هدف گذاری در زندگی:

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که بی هدف زندگی خود را ادامه می دهید سخت در اشتباه هستید و باید بدانید که زندگی شما به سمت بی جهت پیش می رود که خطر مختل شدن را برای شما به همراه دارد. کافی است به آرزوها و دلیل زدگی خود فکر کنید هر فردی در زندگی به دنبال دستیابی به چشم اندازی است که همان چشم انداز نشان دهنده اهداف و آرزوهای او است.

 هدف گذاری در زندگی زمانی می تواند با موفقیت همراه باشد که از اصولی پیروی کند که در اینجا می توانید اصول اصلی و جهت دهنده کی هدف گذاری مطلوب را مطالعه کنید.

اهداف انگیزشی را انتخاب کنید:

 هدف گذاری در زندگی و هدفی که برای آینده خود انتخاب می کنید باید برانگیزاننده باشد یعنی شما را برای ادامه مسیر زندگی و رو به ور شدن با مشکلات آن تشویق کند. برای این کار می توانید علت و چرایی انتخاب این اهداف را مشخص کنید و با پی بردن به علت اصلی می توانید انگیزه خود را از این طریق تقویت کنید.

هدف گذاری کردن در زندگی

هدف باید هوشمندانه باشد:

از ویژگی های بارزی که در یک هدف هوشمندانه نهفته است می توان به قابلیت اندازه گیری، ثابت و مشخص بودن، واقعی بودن، داشتن محدوده زمان و بلند مدت بودن است. این دسته از ویژگی ها در یک هدف می تواند نمایانگر قابلیت دسترسی به یک هدف باشد.

تعیین نقشه:

هدف شما برای وصول شدن باید به عنوان یک طرح و نقشه تبدیل شود این نقشه راهنمای شما در مسیری است که پیش رو دارید. این نقشه می تواند یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده از فعالیت های شما باشد و مسیری را هموار می کند که موجب دسترسی خواهد شد.

تکنیک هدف گذاری در زندگی

نوشتن اهداف:

یک راهکار بسیار مناسب که برای هدف گذاری در زندگی باید مورد توجه داشته باشید نوشتن اهداف در یک دوره زمانی کوتاه مدت و بلند مدت است این عمر موجب می شود تا شما اهدافی که قابلیت عملی شدن دارند را شناسایی و در جهت تحقق آنها تلاش کنید.

هدف گذاری مفید

تعهد داشتن به هدف:

هدفی که برای رسیدن به مسیر و هدف خود انتخاب کرده اید باید به آن تعهد داشته باشید و این تعهد داشتن موجب می شود تا در صورت شکست دست از هدف و تلاش خود برندارید. اگر شما در مسیر دستیابی به هدف خود دچار ناامیدی هستید باید ببینید که چگونه نا امیدی را شکست دهیم و از تلاش دست بردار نباشید.

انتخاب واقع بینانه اهداف:

هدف شما در صورتی قابلیت دستیابی دارد که بر حسب واقعیت باشد و این ملاک نشان دهنده قابلیت اندازه گیری هدف می باشد.

منبع : آرگا

برچسب :


لینک کوتاه مطلب

http://fuzmusic.ir/?p=2032

برچسب ها

مطالب مشابه

یک × 4 =