این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

وضعیت نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸

۳ بهمن ۱۳۹۷
14 views
بدون نظر
نرخ طرح ترافیک ، افزایش قیمت طرح ترافیک

وضعیت نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸

فارس:رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت:شهرداری تهران لایحه طرح ترافیک سال ۹۸ را به شورا ارسال کرد و در این لایحه پیشنهاد افزایش حدوداً ۲۰ درصدی نرخ آرم را داده است.نرخ طرح ترافیک

نرخ طرح ترافیک

محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در پاسخ به این پرسش که برخی از شهروندان معترض هستند که از آنها عوارض ورود به محدوده زوج و فرد دریافت می شود، گفت:دریافت عوارض در محدوده زوج و فرد غیرقانونی است و مصوبه ای شورا در این زمینه ندارد.

وی با بیان اینکه مصوبه شورا درخصوص محدوده طرح ترافیک است، گفت:شاید در آینده درخصوص بحث زوج و فرد اقداماتی صورت گیرد اما هرگونه تغییر در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد باید توسط شورای عالی ترافیک انجام شود؛ ما در شورا نرخ گذار هستیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت:اعتقاد داریم که زوج و فرد در درازمدت جواب نمی دهد، محدوده زوج و فرد برای شرایط اضطرار مانند آلودگی هواست. در حال حاضر زوج و فرد رینگ بیرونی طرح ترافیک است و در حال حاضر به نوعی دائمی شده و این موضوع منطقی نیست زوج وفرد یا باید جزو محدوده طرح ترافیک شود یا برداشته شود و در شورای عالی ترافیک در این باره مباحثی مطرح شده و درنهایت هم آنها تصمیم گیر هستند.

علیخانی تاکید کرد:در حال حاضر دریافت هرگونه عوارض برای تردد در محدوده زوج و فرد غیرقانونی است و مبنا ندارد.

وی به لایحه طرح ترافیکی که روز گذشته شهرداری برای شورا ارسال کرده است، گفت:شهرداری پیشنهاداتی برای محدوده طرح ترافیک داشت، همچنین افزایش حدودا ۲۰ درصدی نرخ ها در این محدوده را پیشنهاد داده است و قرار است روز یکشنبه این موضوع در کمیسیون عمران شورای شهر بررسی شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در پاسخ به این پرسش که مباحثی درخصوص حذف طرح ترافیک خبرنگاران مطرح شده است گفت:طرح حذف نمی شود در لایحه نیز سهمیه خبرنگاران آمده و افزایش قیمتی همانند سایرین برای آن دیده شده است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه گفته می شود سال آینده قرار است به خبرنگاران کارت اعتباری با مبلغ ۲ میلیون تومان برای تردد داده شود و درنهایت سهمیه طرح ترافیکشان حذف شود، گفت:اصلا در لایحه چنین چیزی نیامده است.

علیخانی درخصوص افزایش سهمیه خبرنگاران گفت:اگر محدوده طرح ترافیک افزایش پیدا کند قطعا در سهمیه طرح ترافیک نیز تغییراتی ایجاد می شود البته دوباره تاکید می کنم که هر گونه تغییر در محدوده باید با مصوبه شورای ترافیک باشد.


لینک کوتاه مطلب

http://fuzmusic.ir/?p=1800

برچسب ها

مطالب مشابه