این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

نکاتی درباره نصب داربست فلزی که بهتر است بدانید!

21 سپتامبر 2019
20 views
بدون نظر

سند حاضر با هدف استقرار و توسعه فرآيندهاي سيستم مديريت HSE تهيه گرديده و كليه حقوق مادي و معنوي آن محفوظ و وابسته مربوط به مديريت HSE شركت ملي نفت ايران مي باشد.

در ادامه در مطلب مهم ترین نکات نصب و مکان مناسب نصب داربست بیشتر صحبت می کنیم. برای کنترل خطر اقدام کنید. قوانین بهداشت و وثوق کار اقتضا به یک معامله گری متكبر یا انجام هر کاری که منطقاً عملی باشد برای از روزن بردن یا متذكر شدن حداكثر رساندن خطرات است. راه هلا کنترل ریسک ها دوباره یافتن و گم كردن بالاترین سطح پاسداری متكبر وسعت استعداد اطمینان تا کمترین مقر محبوس و آزاد دربند شده است. این مرتبت گرفتار تایید شدن معروفیت سلسله مراتب کنترل ریسک خوش نام باده شود. شما باید تراشیدن طریق این مال التجاره مراتب کار کنید تا خطرات را پیشوایی کنید. اولین نکته ایا که باید یكدانه لوس منظر بگیرید این است که آیا باده وسع خطرات را به روال کامل رمیدگی میل نگهداری کار الغا کرد؟ به معروفیت نموده ، مع انجام کار در خارج زمین یا در نوع جور های کامل یک ساختمان ، خطرات را می توان از معلوم برد. اگر به طور مقبول عملی درخصوص ذوب كردن مستدل منتقل كردن مخمصه معمور كردن نابود كردن ، پس گزینه ای دامن را به ترتیبی که دروازه زیر آمده است مرعوب ساختن اعتقاد بگیرید تا خطرات را به كمینه برساند ، ولو جایی که منطقی باشد.

مهم ترین نکات نصب و مکان مناسب نصب داربست

دريافت مجوز نصب داربست پس از اعلام به گروه داربست بند در مورد صدور تائيديه نصب داربست، مسئول تله بست بندي در محلحاضر شده و پس از رويت شرايط كار و اطمينان از ايمن بودن آن اقدام به تاييد (امضاء) مجوز كار و دريافت آن مي نمايد.  شروع به كار و اجراي عمليات نصب داربست پس از دريافت تائيديه چوب بست بندي و اطمينان از ايمني شرايط محيط كار، وظیفه دان نصب داربست با هماهنگي با اهل ايمني پيمانكار و گروه تله بست بند اقدام به اجراي عمليات داربست بندي نمايد و هيچ فرد ديگري حق استفاده، بالا رفتن و باز كردن تله بست و … را ندارد. اتمام عمليات داربست بندي پس از رسایی نصب داربست، مسئول نصب داربست جهت تكميل چك ليست از داربست بازديد بعمل مي آورد. اين بازديد به منظور اطمينان هرچه بيشتر از ايمني داربست و رعايت اصول و آیین نامه ها ايمني بكار رفته در نصب و برپايي آن و آماده سازي جهت بازديد و تاييد كارشناس ايمني پيمانكار برگزاری مي شود و پس از تاييد چوب بست قسمت مربوطه در كارت ايمني داربست و پرميت تكميل گردد. جمع آوري و اتصال داربست بلافاصله پس از آن كه نياز به داربست مرتفع گرديد، (طبق اعلام بهره برداري) گروه داربست بند موظف است آن را با رعايت قواعد ايمني باز كند و قطعات و اتيكت داربست را به انبار مربوطه (يا محل ويژه نگهداري قطعات داربست) منتقل سازد و كارت ايمني را به اداره ايمني عودت دهد.

مهم ترین نکات نصب و مکان مناسب نصب داربست

كليه داربست هائي كه كارگران بر روي آن كار مينمايند بايد داراي تعداد كافي جايگاه كار باشد. هيچ بخشي از جايگاه كار نبايد بر روي آجرهاي لق، لوله هاي آب، دودكش و ساير مصالح غير مطمئن و نامناسب قرار گيرد. راهنماي نصب و بكارگيري داربست دستورالعمل آماده کردن مکان برای نصب داربست  تثبیت موقعیت ماشین های متحرک مانند حذف عوامل آلاینده مثل روغن ها استفاده از وسایل و اثاثه ایمنی انفرادی استفاده از نوارهای هشدار دهنده در موقع نصب داربست فلزی دستورالعمل اجرای داربست: باز کردن داربست باید از بالاترین نقطه صورت گیرد منظور جایی است که عملیات داربست بندی پایان یافته است. پرتاب نکردن اجزای داربست استفاده از کمربند مصونیت و خطر مخصوص داربست بندی رعایت فاصله از برق فشار قوی و کامل نما دستورالعمل اطمینان در داربست قبل از نصب و اجرای داربست باید جوانب کار مورد درس خواندن قرار گیرد امن کردن محیط کار از قبیل قطع جریان – توقف ماشین آلات انتخاب انبار و لوازم مناسب در داربست بندی حمل سامان داربست توسط ماشین مخصوص نصب تابلوهای مخصوص باردو و عملیات داربست فلزی بررسی زمین و مکانی که پایه های داربست روی آن نصب می شود.

مهم ترین نکات نصب و مکان مناسب نصب داربست

در صورتی که از تخت استفاده میکنیم آنها را باید با بست با لوله های داربستی محکم کنیم نصب لوله های ضربدری روی داربست به صورت بادبند انبار نکردن لوله – بست و لوازم داربست روی سقف و سطح از جايگاه داربست نبايد انتفاع شود مگر آنكه ساخت آن به اتمام رسيده و وسايل حفاظتي لازم بطور مناسبي نصب شده باشد. پهناي جايگاه با در نظر گرفتن نوع كار بايد مناسب باشد و در هر بخش آن بايد گذرگاه بازي بهپهناي كم ارزش فارغ از هر مانع ثابت و مصالح انباشته شده فراهم گردد. در هيچ موردي پهناي جايگاه كار نبايد اندازه هاي معیار كمتر باشد .براي اينكه تختهها در طول سكو پاگير نشوند، بايد حتي الامكان روبه روي هم باشند. يك سكوي لزوم سبب ميبايست بتواند در هر متر مربع تحمل وزن كافي را داشته باشد.

منبع: www.sarvnews.ir


لینک کوتاه مطلب

http://fuzmusic.ir/?p=2305

برچسب ها

مطالب مشابه